Strona główna » Gazownia Myszyniec

Gazownia Myszyniec

Jak można wstrzymać dostawy paliwa gazowego do nieruchomości?

W trakcie przebudowy instalacji gazowej lub jej naprawy czy montażu, trzeba ze względu na bezpieczeństwo zatrzymać dostawy gazu. Wykonać to trzeba z wykorzystaniem właściwego dokumentu, który można złożyć do gazowni przez internet, a dodatkowo osobiście w jednym z jej placówek obsługi klienta. Zatrzymanie dostarczania gazy nie oznacza natomiast braku rachunków. Sporządzone rachunki nie będą wyłącznie zawierały zużycia paliwa gazowego. Dodatkowo warto pamiętać, że wstrzymanie dostaw paliwa gazowego na wniosek odbiorcy jest usługą odpłatną.

Reklamacja w gazowni

W przypadku, gdy usługi świadczone przez Polską Spółkę Gazownictwa nie spełniają odpowiednich oczekiwań lub są niezgodne z umową dystrybucyjną, reklamację z tym związaną można złożyć na parę różnorodnych sposobów. Pierwszy z nich to zastosowanie formularza kontaktowego. Kolejny to zgłoszenie reklamacji za pomocą infolinii, numery gazowni są przydzielone do ich siedzib w danym regionie kraju. Reklamacje można też złożyć z wykorzystaniem biura obsługi klienta gazowni lub przesyłając ją na jej adres. Niezależnie od wybranej metody można liczyć na jej rozpatrzenie w przeciągu 14 dni od daty odebrania przez Polską Spółkę Gazownictwa reklamacji.

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności