Strona główna » Gazownia Miłosław

Gazownia Miłosław

Jak wstrzymać dostawy paliwa gazowego do budynku?

W trakcie rozbudowy instalacji gazowej lub jej naprawy czy montażu, trzeba ze względów bezpieczeństwa wstrzymać dostawy paliwa gazowego. Zrobić to trzeba za pomocą odpowiedniego dokumentu, który należy złożyć do gazowni online, a także osobiście w jednym z jej oddziałów obsługi klienta. Wstrzymanie dostarczania gazy nie oznacza natomiast braku faktur. Sporządzone faktury nie będą jedynie uwzględniały zużycia gazu ziemnego. Dodatkowo trzeba pamiętać, że zatrzymanie dostaw paliwa gazowego na prośbę odbiorcy jest usługą odpłatną.

Przyłączenie domu do sieci gazowej

By wykonać przyłączenie do sieci gazowej, należy po pierwsze złożyć dokument o wydanie warunków przyłączenia gazowego. Kolejnym krokiem jest zawarcie umowy o przyłączenie do sieci gazowej oraz wykonanie instalacji gazowej, którą może jednak wykonać też gazownia po podpisaniu z nią właściwej umowy. Ostatnim etapem podłączenia domu do sieci gazowej jest z kolei montaż licznika. Wszelkie formalności związane z tą sprawą można załatwić również online, gazownia udostępnia dla swoich klientów specjalny portal przyłączeniowy.

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności