Strona główna » Gazownia Miłomłyn » Gazy techniczne Miłomłyn

Gazy techniczne Miłomłyn

Jakie wymagane oznakowania muszą posiadać zbiorniki z gazem technicznym?

Odpowiednie oznaczenie zbiornika z gazem technicznym poza jej kolorem jest niezwykle istotne dla spraw związanych z bezpieczeństwem ich transportu oraz stosowania. Wszystkie z nich muszą w związku z tym mieć wybite oznaczenia, które wskazują producenta zbiornika, a także określają materiał z jakiego zostały wykonane. Dodatkowo na butli używanej do przechowywania gazów technicznych nie może także brakować informacji o: masie nienapełnionego zbiornika, możliwym do zastosowania ciśnieniu roboczym, normach spełnianych przez nią, terminie legalizacji, terminie wyprodukowania.

Charakterystyka gazu technicznego CO2

Dwutlenek węgla jest jednym z najpowszechniej stosowanych gazów technicznych, który w całkowicie czystej postaci jest natomiast bezzapachowy, niepalny oraz bezbarwny. Stosowany jest on do między innymi wytwarzania żywności oraz gaśnic ppoż. W chłodnictwie pozwala on z kolei zachować odpowiednio niskie temperatury. Z użyciem dwutlenku węgla produkowany jest dodatkowo suchy lód. Gaz techniczny CO2 produkowany jest w procesie wypalania węglanów albo przemiany gazów..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności