Strona główna » Gazownia Mikołajki » Gazy techniczne Mikołajki

Gazy techniczne Mikołajki

W jakich butlach oferowany jest gaz techniczny?

Gazy techniczne, do jakich zalicza się na przykład wodór, acetylen, tlen i azot sprzedawane są i przechowywane we właściwych pojemnikach w postaci butli wytwarzanych najczęściej ze stali albo aluminium. Każda z nich z kolei wyposażona jest w odpowiedni zawór. Ze względu na rodzaj umieszczonego w zbiorniku gazu technicznego mają one również różne barwy, zapewniające bezproblemową identyfikację ich zawartości.

Zastosowanie gazów technicznych

Aktualnie gazy techniczne wykorzystywane w różnych branżach. Używane są one bardzo często na przykład do spawania, cięcia metali czy też tworzenia atmosfery ochronnej. W branży związanej z produkcją żywności gazy techniczne umożliwiają między innymi zrealizowanie obróbki wstępnej produktów i wydłużenie ich daty spożycia. W wielu sytuacjach gazy techniczne są dodatkowo stosowane jako paliwo. Ilość ich zastosowań jest w związku z tym tak duża, że nie sposób sobie wyobrazić bez nich nowoczesny przemysł..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności