Strona główna » Gazownia Mielno » Gazy techniczne Mielno

Gazy techniczne Mielno

Co oznacza kolor butli w przypadku gazów technicznych?

Wszelkie butle z gazem technicznym oznaczane są między innymi za pomocą odpowiednich barw, które pozwalają szybką weryfikację ich zawartości, a tym samym sposobu postępowania z nią. Wobec tego z tym:kolor niebieski zbiornika z białą obwódką w dolnej części przeznaczony jest dla tlenu, odcień szary butli z czerwoną górną częścią, przeznaczony jest dla wodoru, metanu i propanu, odcień zbiornika szary na dole i czarny u góry przeznaczony jest dla azotu, kolor butli szary na dole oraz żółty na górze przeznaczony jest dla amoniaku, chloru i chlorowodoru w całości szary odcień zbiornika oznacza dwutlenek węgla, całkiem kasztanowy odcień zbiornikawskazuje acetylen, szary na dole i brązowy na górze odcień butli przystosowany jest dla helu, kolor szary na dole oraz brązowy na górze przystosowany jest dla argonu.

Czy gazy techniczne są w 100% czyste?

Choć w sprzedaży znaleźć można gazy techniczne wyróżniające się dużą czystością, należy pamiętać, że nie ma całkowicie czystych gazów. Prawie zawsze znajdują się w nich bowiem mniejsze bądź większe ilości ubocznych składników, które są efektem procesu produkcji i napełniania zbiorników gazem. Do oznaczania czystości gazów technicznych używana jest w związku z tym klasa czystości, na podstawie jakiej powinny być one dobierane do danych zastosowań..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności