Strona główna » Gazownia Międzylesie » Gazy techniczne Międzylesie

Gazy techniczne Międzylesie

Jakie obowiązkowe oznakowania powinny mieć zbiorniki z gazem technicznym?

Odpowiednie oznakowanie zbiornika z gazem technicznym poza jej kolorem jest bardzo ważne dla spraw związanych z bezpieczeństwem ich przewozu oraz stosowania. Każde z nich muszą w związku z tym mieć wybite znaki, które pozwalają zidentyfikować wytwórcę zbiornika, a także wskazują materiał z jakiego są wykonane. Dodatkowo na butli przystosowanej do przechowywania gazów technicznych nie może także brakować informacji o: masie pustego zbiornika, dopuszczalnym ciśnieniu roboczym, normach spełnianych przez nią, dacie legalizacji, terminie wyprodukowania.

Czy gazy techniczne są w 100% pozbawione innych gazów?

Pomimo, że na rynku znajdują się gazy techniczne charakteryzujące się wysoką czystością, trzeba wiedzieć, że nie ma w 100% czystych gazów. Prawie zawsze znaleźć można w nich bowiem szczątkowe ilości ubocznych składników, jakie pochodzą z procesu produkcji i napełniania butli gazem. Do określenia czystości gazów technicznych wykorzystywana jest wobec tego klasa czystości, według której powinny być one dobierane do określonych zastosowań..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności