Strona główna » Gazownia Miechów » Gazy techniczne Miechów

Gazy techniczne Miechów

Cechy charakterystyczne gazu technicznego — hel

Gaz techniczny hel wchodzi w skład grupy gazów szlachetnych, który w czystej postaci nie występuje praktycznie w środowisku naturalnym. W związku z tym z tym produkcja helu odbywa się z wykorzystaniem gazu ziemnego, który go posiada. Hel jest w pełni nietoksycznym, bezzapachowym oraz bezsmakowym gazem. Używany jest on na przykład jako gaz nośny w chromatografii gazowej, a także w przemyśle niskotemperaturowym. Najpowszechniejsze przeznaczenie helu to z kolei stosowanie go do produkcji butli tlenowych dla nurków.

Co znaczny kolor zbiornika w przypadku gazów technicznych?

Wszelkie zbiorniki z gazem technicznym oznakowane są między innymi za pomocą odpowiednich barw, które gwarantują szybką weryfikację ich zawartości, a tym samym sposobu postępowania z nią. Wobec tego z tym:odcień niebieski butli z białą obwódką w dolnej części dedykowany jest dla tlenu, odcień szary zbiornika z czerwoną górną częścią, dedykowany jest dla wodoru, metanu i propanu, kolor zbiornika szary na dole i czarny u góry przeznaczony jest dla azotu, odcień zbiornika szary na dole oraz żółty na górze przystosowany jest dla amoniaku, chloru i chlorowodoru całkowicie szary odcień zbiornika oznacza dwutlenek węgla, w całości kasztanowy odcień zbiornikaoznacza acetylen, szary na dole i brązowy na górze kolor butli przystosowany jest dla helu, kolor szary na dole oraz brązowy na górze dedykowany jest dla argonu..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności