Strona główna » Gazownia Marki » Gazy techniczne Marki

Gazy techniczne Marki

Przeznaczenie gazów technicznych

Aktualnie gazy techniczne wykorzystywane w różnorodnych branżach. Używane są one bardzo często na przykład do spawania, przecinania metali czy też tworzenia atmosfery ochronnej. W branży związanej z produkcją żywności gazy techniczne dają możliwość między innymi zrealizowanie obróbki wstępnej produktów oraz wydłużenie ich trwałości. W wielu sytuacjach gazy techniczne są też wykorzystywane jako paliwo. Ilość możliwości ich zastosowań jest wobec tego tak ogromna, że nie sposób sobie wyobrazić bez nich współczesny przemysł.

Charakterystyka gazu technicznego — acetylen

Gaz techniczny acetylen ma nieznacznie wyczuwalny zapach, zaliczany jest on również do gazów łatwopalnych oraz skłonnych do wybuchania po połączeniu z powietrzem. Stosowany jest on głównie w palnikach acetylenowo-tlenowych podczas obróbki metali i ich spawania. Gaz techniczny acetylen znajduje dodatkowo szerokie zastosowanie w branży chemicznej na przykład do wytwarzania różnorodnych tworzyw sztucznych..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności