Strona główna » Gazownia Małomice

Gazownia Małomice

Jak wstrzymać dostawy gazu ziemnego do domu?

W trakcie przebudowy instalacji gazowej lub jej naprawy czy montażu, trzeba ze względu na bezpieczeństwo wstrzymać dostawy gazu. Wykonać to trzeba za pomocą odpowiedniego druku, który należy złożyć do gazowni przez internet, a też osobiście w jednym z jej oddziałów obsługi klienta. Zatrzymanie dostaw gazy nie oznacza jednak braku rachunków. Sporządzone faktury nie będą jedynie uwzględniały zużycia paliwa gazowego. Dodatkowo trzeba pamiętać, że zatrzymanie dostaw gazu na prośbę odbiorcy jest usługą odpłatną.

Reklamacja w gazowni

W sytuacji, kiedy usługi świadczone przez gazownie nie spełniają określonych oczekiwań lub są niezgodne z umową dystrybucyjną, reklamację ich można złożyć na parę różnorodnych sposobów. Pierwszy z nich to wykorzystanie do tego formularza kontaktowego. Drugi to zgłoszenie reklamacji za pomocą infolinii, numery gazowni są przydzielone do ich siedzib w danym regionie Polski. Reklamacje można dodatkowo złożyć za pomocą oddziału obsługi klienta gazowni lub wysyłając ją na jej adres. Niezależnie od wybranego sposobu można liczyć na jej rozpatrzenie w ciągu 14 dni od daty otrzymania przez Polską Spółkę Gazownictwa reklamacji.

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności