Strona główna » Gazownia Lubniewice

Gazownia Lubniewice

Jak można obliczyć szacunkowe zużycie gazu ziemnego?

Żeby obliczyć orientacyjne zużycie paliwa gazowego, można skorzystać z kalkulatora, który gazownia udostępnia online. Trzeba podać w nim rodzaj gazu ziemnego, który jest dostarczany do domu oraz sumę mocy urządzeń gazowych określoną w kW. Wyliczenia automatycznie wskazują największy godzinowy pobór gazu w m3 w ciągu godziny. Wykonywane są one z kolei na bazie założenia, że wskazane urządzenia mają sprawność na poziomie około 90%.

W jaki sposób podać odczyt licznika gazu?

Aby rozliczyć się z dostawy gazu ziemnego, należy regularnie przekazywać aktualne wskazania licznika. Wykonać to można z kolei za pomocą dwóch różnych sposobów. Pierwszym sposobem na podanie stanu licznika gazu jest skorzystanie z eBOK gazowni, na którym można również sprawdzić między innymi należności za gaz i historię zużycia paliwa gazowego. Druga metoda polega z kolei na skorzystaniu z infolinii gazowni. Brak podania odczytu do gazowni skutkuje natomiast wystawieniem faktury na bazie informacji szacunkowych.

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności