Strona główna » Gazownia Łochów » Gazy techniczne Łochów

Gazy techniczne Łochów

W jaki sposób bezpiecznie transportować gazy techniczne?

Na ogół transport gazów technicznych mogą realizować jedynie odpowiednie przedsiębiorstwa, które stosują do tego specjalne samochody posiadające wentylację i gazoszczelną przegrodę, która odgradza kabinę kierowcy od towaru. Stosowany do użytku niekomercyjnego gaz techniczny może być jednak przewożony z użyciem samochodów osobowych. W takiej sytuacji trzeba jednak pamiętać o tym, aby zbiornik z gazem: była przewożona w pozycji pionowej, zabezpieczona przed przemieszczaniem się w pojeździe, szczelnie zamknięta, dlatego należy przed jej przewozem skontrolować zawory. Co więcej nie należy dodatkowo transportować butli z gazem technicznym w bagażnikach.

Jakie konieczne oznakowania powinny posiadać zbiorniki z gazem technicznym?

Odpowiednie oznakowanie butli z gazem technicznym poza jej kolorem jest bardzo ważne dla spraw związanych z poprawnym wykonaniem ich transportu oraz wykorzystywania. Każde z nich powinny w związku z tym posiadać wybite oznaczenia, które pozwalają zidentyfikować producenta zbiornika, a także określają materiał z jakiego były wytworzone. Oprócz tego na butli stosowanej do przechowywania gazów technicznych nie może także brakować danych o: wadze pustego zbiornika, możliwym do zastosowania ciśnieniu roboczym, normach spełnianych przez nią, dacie legalizacji, dacie wytworzenia..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności