Strona główna » Gazownia Łobez » Gazy techniczne Łobez

Gazy techniczne Łobez

Jakie są klasy czystości gazów technicznych

Gazy techniczne są oferowane w sprzedaży w wersjach o różnorodnej klasie czystości. Do jej wskazania używane są z kolei procenty objętościowe albo notacje punktowe. Klasy czystości gazu są wobec tego wskazywane za pomocą 2 cyfr rozdzielonych kropką. Pierwsza z cyfr wskazuje liczbę dziewiątek, a druga to końcowa z cyfr wartości procentowej. Obecnie stosuje się sześć różnych klas czystości gazu. Wobec tego: klasa 5.0 oznacza gazy techniczne o czystości wynoszącej 99,999%, klasa 4.0 określa gazy techniczne o czystości wynoszącej 99,99%, klasa 3.0 określa gazy techniczne o czystości równej 99,9%, klasa 2.7 oznacza gazy techniczne o czystości wynoszącej 99,7%, klasa 2.0 wskazuje gazy techniczne o najmniejszej czystości wynoszącej 99,9%.

Jakie konieczne oznakowania muszą mieć butle z gazem technicznym?

Poprawne oznaczenie butli z gazem technicznym oprócz jej koloru jest bardzo istotne dla kwestii związanych z bezpieczeństwem ich transportu oraz wykorzystywania. Wszystkie z nich muszą wobec tego mieć wybite znaki, które określają wytwórcę butli, a także pozwalają zidentyfikować materiał z jakiego są wyprodukowane. Dodatkowo na zbiorniku wykorzystywanej do przechowywania gazów technicznych nie może także brakować informacji o: wadze pozbawionego gazu zbiornika, dopuszczalnym ciśnieniu roboczym, normach spełnianych przez nią, dacie legalizacji, terminie wyprodukowania..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności