Strona główna » Gazownia Lędziny

Gazownia Lędziny

Jak można wskazać odczyt licznika gazu?

Żeby rozliczyć się z dostawy paliwa gazowego, trzeba regularnie przekazywać aktualne wskazania licznika gazu. Wykonać to można z kolei za pomocą dwóch różnych metod. Pierwszym sposobem na wskazanie stanu gazomierza jest skorzystanie z eBOK gazowni, na którym można dodatkowo sprawdzić na przykład faktury za gaz i historię zużycia paliwa gazowego. Druga metoda polega natomiast na skorzystaniu z infolinii gazowni. Brak podania odczytu do gazowni skutkuje z kolei sporządzeniem faktury na podstawie informacji szacunkowych.

Czym zajmuje się Polska Spółka Gazownictwa?

Polska Spółka Gazownictwa jest jedną ze spółek Grupy Kapitałowej PGNiG i jednocześnie Operatorem Systemu Dystrybucyjnego w Polsce. Jej funkcjonowanie opiera się w związku z tym na dostarczaniu paliwa gazowego siecią dystrybucyjną do odbiorców, a również sieci innych sprzedawców gazu ziemnego. PSG zajmuje się dodatkowo konserwacją i remontowaniem sieci gazowej i jej urządzeń, przeprowadzaniem pomiarów jakości gazu i jego ilości poboru.

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności