Strona główna » Gazownia Łazy » Gazy techniczne Łazy

Gazy techniczne Łazy

W jaki sposób poprawnie przewozić gazy techniczne?

Ogólnie rzecz biorąc przewóz gazów technicznych mogą wykonywać wyłącznie specjalistyczne firmy, które stosują do tego specjalne pojazdy posiadające wentylację i gazoszczelną przegrodę, która oddziela kabinę kierowcy od zbiorników. Używany do użytku niekomercyjnego gaz techniczny może być jednak transportowany z wykorzystaniem samochodów osobowych. W takim przypadku trzeba natomiast mieć na uwadze, aby zbiornik z gazem: była transportowana pionowo, zabezpieczona przed przemieszczaniem się w pojeździe, właściwie zamknięta, dlatego trzeba przed jej transportem sprawdzić zawory. Ponadto nie należy również transportować zbiorników z gazem technicznym w bagażnikach.

Jakie wymagane oznaczenia muszą mieć butle z gazem technicznym?

Właściwe oznakowanie butli z gazem technicznym oprócz jej koloru jest niezwykle istotne dla kwestii związanych z poprawnym wykonaniem ich transportu oraz użytkowania. Wszystkie z nich muszą wobec tego posiadać wybite znaki, które wskazują producenta zbiornika, a także wskazują materiał z jakiego zostały wyprodukowane. Dodatkowo na zbiorniku stosowanej do przechowywania gazów technicznych nie może też zabraknąć danych o: wadze pozbawionego gazu zbiornika, możliwym do zastosowania ciśnieniu roboczym, normach spełnianych przez nią, terminie legalizacji, terminie wytworzenia..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności