Strona główna » Gazownia Łaskarzew » Gazy techniczne Łaskarzew

Gazy techniczne Łaskarzew

W jaki sposób powinny być składowane butle z gazem technicznym?

Zazwyczaj gazy techniczne można zaliczyć do gazów łatwopalnych, a niekiedy także wybuchowych. Wobec tego muszą być one składowane w odpowiedni sposób oraz we właściwych warunkach. Miejsca, w których są one składowane, muszą wobec tego mieć właściwą wentylację, a także odpowiednią temperaturę otoczenia nie większą niż 35 stopni Celsjusza. Same zbiorniki z gazem powinny być natomiast składowane ustawiane pionowo, tak by ich zawór był skierowany w górę. Nie powinny być one również składowane w pobliżu źródła ciepła.

Czym jest gaz techniczny?

Gazy techniczne to gazy czy też ich mieszanki, które w ciekłym stanie skupienia oferowane są zazwyczaj w specjalnych zbiornikach. Stosowane są one do różnorodnych procesów przemysłowych. Gazy techniczne stosowane są także w medycynie, branży spożywczej, podczas badań naukowych. Wielu z nas styka się z nimi prawie każdego dnia, nie wiedząc o tym. Gazy techniczne sprzedawane są wobec tego przez wiele różnych firm w naszym kraju..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności