Strona główna » Gazownia Lądek-Zdrój » Gazy techniczne Lądek-Zdrój

Gazy techniczne Lądek-Zdrój

Cechy charakterystyczne gazu technicznego — acetylen

Gaz techniczny acetylen posiada nieznacznie wyczuwalny zapach, należy on również do gazów łatwopalnych i skłonnych do wybuchania po zmieszaniu z powietrzem. Stosowany jest on głównie w palnikach acetylenowo-tlenowych w trakcie przecinania metali i ich spawania. Gaz techniczny acetylen znajduje też szerokie przeznaczenie w branży chemicznej między innymi do produkcji różnych tworzyw sztucznych.

Co to jest gaz techniczny?

Gazy techniczne to gazy albo ich mieszanki, które w postaci skroplonej oferowane są zazwyczaj w specjalnych zbiornikach. Przeznaczone są one do różnorodnych procesów przemysłowych. Gazy techniczne wykorzystywane są też w medycynie, produkcji spożywczej, podczas badań naukowych. Większość z nas spotyka się z nimi niemal każdego dnia, nie zdając sobie jednak z tego sprawy. Gazy techniczne sprzedawane są w związku z tym przez wiele różnych firm w Polsce..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności