Strona główna » Gazownia Lądek-Zdrój » Gaz płynny Lądek-Zdrój

Gaz płynny Lądek-Zdrój

Plusy i minusu dzierżawy zbiornika na gaz płynny

Dzierżawienie zbiornika na płynne paliwo gazowe to dość popularne rozwiązanie pośród właścicieli nieruchomości ogrzewających je gazem. Wyróżnia się ono głównie minimalnymi kosztami początkowymi, na poziomie mniej więcej tysiąca złotych i gwarantuje wygodę związaną z brakiem konieczności przeprowadzania osobiście napraw czy przeglądów. Wydzierżawiając zbiornik, należy się jednak liczyć z tym, że tankowania gazu będą w tym przypadku wykonywane wyłącznie przez dostawcę, z którym zostanie zawarta umowa, w związku z tym jego koszty są najczęściej wyższe niż średnia rynkowa. Oprócz tego za dzierżawienie zbiornika na gaz płynny należy również uiszczać co miesiąc opłaty wynoszące kilkadziesiąt złotych miesięcznie.

Płynne paliwo gazowe mieszanina propanu i butanu czy propan, który z nich jest lepszy do ogrzewania domu?

W sytuacji, kiedy gaz płynny LPG używany jest do ogrzewania budynku i dostarczany jest do zbiorników zamontowanych na posesji, zazwyczaj jest nim jedynie. Wynika to z tego, że gaz ten zmienia swoją postać z ciekłej na gazową w temperaturach -40 stopni Celsjusza. Za sprawą tego nie traci on swoich parametrów cieplnych nawet w przypadku minusowych temperatur na zewnątrz. Pod względem kosztów zakupu propan jest z kolei nieco droższy niż gaz płynny propan-butan. Pomimo to jego właściwości opałowe sprawiają, że jest on zazwyczaj wykorzystywanym gazem do ogrzewania domów oraz firm..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności