Strona główna » Gazownia Krzyż Wielkopolski » Gazy techniczne Krzyż Wielkopolski

Gazy techniczne Krzyż Wielkopolski

W jaki sposób bezpiecznie przewozić gazy techniczne?

Ogólnie rzecz biorąc przewóz gazów technicznych mogą wykonywać jedynie specjalistyczne firmy, które wykorzystują do tego specjalne pojazdy wyposażone w wentylację i gazoszczelną przegrodę, która oddziela kabinę kierowcy od butli. Stosowany do użytku niekomercyjnego gaz techniczny może być jednak transportowany z zastosowaniem aut osobowych. W takiej sytuacji trzeba natomiast mieć na uwadze, aby zbiornik z gazem: była przewożona w pozycji pionowej, zabezpieczona przed przemieszczaniem się w samochodzie, właściwie zamknięta, dlatego należy przed jej przewozem sprawdzić zawory. Dodatkowo nie należy również transportować butli z gazem technicznym w bagażnikach.

Jakie obowiązkowe oznakowania powinny posiadać butle z gazem technicznym?

Właściwe oznakowanie zbiornika z gazem technicznym oprócz jej koloru jest bardzo ważne dla kwestii związanych z poprawnym wykonaniem ich przewozu oraz wykorzystywania. Wszystkie z nich muszą wobec tego posiadać wybite symbole, które pozwalają zidentyfikować wytwórcę zbiornika, a także wskazują materiał z jakiego były wyprodukowane. Poza tym na zbiorniku wykorzystywanej do przechowywania gazów technicznych nie może też brakować danych o: masie nienapełnionego zbiornika, dopuszczalnym ciśnieniu roboczym, normach spełnianych przez nią, terminie legalizacji, terminie wytworzenia..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności