Strona główna » Gazownia Krzeszowice » Gaz LPG Krzeszowice

Gaz LPG Krzeszowice

Jakie wymogi musi spełniać zbiornik LPG montowany w samochodach?

Butle gazowe montowane w pojazdach nazywane również jako zbiorniki gazu są jednym z podstawowych elementów instalacji gazowej w pojazdach. W związku z tym obowiązkowo muszą one spełniać określone wymogi. Główną jest homologacja zbiornika LPG, bez której pojazd nie może poruszać się po drogach. Jej termin ważności wynosi 10 lat. Dodatkowo zbiornik na gaz montowany w pojeździe zgodnie z polskimi przepisami musi obowiązkowo być odebrany przez TDT.

Dlaczego właściwa jakość paliwa gazowego LPG jest tak ważna?

Gaz LPG o złej jakości to jedno z najpowszechniejszych zagrożeń dla instalacji LPG. Może on bowiem doprowadzać do kłopotów z zasilanymi nim sprzętami oraz ich wcześniejszą awarię. Poza tym nieodpowiedniej jakości gaz LPG doprowadza również do mniej ekonomicznego spalania. W związku z tym doprowadza to więc do strat wynikających z konieczności zakupu jego większej ilości. W związku z tym tak istotne jest, aby zbiornik LPG był tankowany wyłącznie właściwej jakości gazem, który sprzedają sprawdzeni sprzedawcy. Odpowiedniej jakości gaz LPG powinien zapewniać około 13 kWh ciepła na godzinę w procesie jego spalania..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności