Strona główna » Gazownia Krzeszowice » Gazy techniczne Krzeszowice

Gazy techniczne Krzeszowice

Jakie wyróżnia się klasy czystości gazów technicznych

Gazy techniczne są oferowane na rynku w wariantach o różnorodnej klasie czystości. Do jej wskazania stosowane są z kolei procenty objętościowe czy też notacje punktowe. Klasy czystości gazu są wobec tego oznaczane z wykorzystaniem 2 cyfr rozdzielonych kropką. Pierwsza z nich oznacza liczbę dziewiątek, a druga to końcowa z cyfr wartości procentowej. Aktualnie wykorzystuje sześć różnych klas czystości gazu. Wobec tego: klasa 5.0 określa gazy techniczne o czystości wynoszącej 99,999%, klasa 4.0 określa gazy techniczne o czystości równej 99,99%, klasa 3.0 wskazuje gazy techniczne o czystości równej 99,9%, klasa 2.7 oznacza gazy techniczne o czystości równej 99,7%, klasa 2.0 określa gazy techniczne o najmniejszej czystości wynoszącej 99,9%.

Jakie obowiązkowe oznakowania powinny posiadać zbiorniki z gazem technicznym?

Właściwe oznaczenie zbiornika z gazem technicznym oprócz jej koloru jest bardzo ważne dla spraw związanych z poprawnym wykonaniem ich transportu i wykorzystywania. Wszystkie z nich powinny w związku z tym mieć wybite oznaczenia, które określają wytwórcę zbiornika, a także pozwalają zidentyfikować materiał z jakiego zostały wytworzone. Poza tym na zbiorniku przystosowanej do przechowywania gazów technicznych nie może też brakować informacji o: masie pustego zbiornika, dopuszczalnym ciśnieniu roboczym, normach spełnianych przez nią, dacie legalizacji, terminie wytworzenia..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności