Strona główna » Gazownia Krzepice » Gazy techniczne Krzepice

Gazy techniczne Krzepice

Jak powinny być przechowywane butle z gazem technicznym?

Najczęściej gazy techniczne można zaliczyć do gazów łatwopalnych, a niekiedy także wybuchowych. Wobec tego muszą być one przechowywane we właściwy sposób i we właściwych warunkach. Miejsca, w jakich są one przechowywane, muszą wobec tego posiadać bardzo dobrą cyrkulacje powietrza, a także właściwą temperaturę powietrza nie wyższą niż 35 stopni Celsjusza. Same zbiorniki z gazem powinny być z kolei przechowywane ustawiane w pozycji pionowej, tak żeby ich zawór był skierowany w górę. Nie mogą być one również składowane w niewielkiej odległości od ciepła.

Zastosowanie gazów technicznych

Aktualnie gazy techniczne wykorzystywane w różnych branżach. Używane są one zazwyczaj między innymi do spawania, przecinania metali czy też tworzenia atmosfery ochronnej. W branży związanej z produkcją żywności gazy techniczne umożliwiają na przykład przeprowadzenie obróbki wstępnej produktów i wydłużenie ich daty spożycia. W wielu sytuacjach gazy techniczne są dodatkowo stosowane jako surowce energetyczne. Ilość ich zastosowań jest w związku z tym tak ogromna, że ciężko sobie wyobrazić bez nich nowoczesny przemysł..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności