Strona główna » Gazownia Krynica-Zdrój » Gazy techniczne Krynica-Zdrój

Gazy techniczne Krynica-Zdrój

Charakterystyka gazu technicznego — hel

Gaz techniczny hel zaliczany jest do gazów szlachetnych, który w czystej postaci nie istnieje praktycznie w naturalnym środowisku. W związku z tym z tym wytwarzanie helu realizowane jest z wykorzystaniem gazu ziemnego, który go posiada. Hel jest całkiem nietoksycznym, pozbawionym zapachu oraz pozbawionym smaku gazem. Używany jest on między innymi jako gaz nośny w chromatografii gazowej, a także w przemyśle niskotemperaturowym. Najpowszechniejsze zastosowanie helu to z kolei stosowanie go do produkcji butli tlenowych dla płetwonurków.

Jakie obowiązkowe oznaczenia powinny mieć butle z gazem technicznym?

Właściwe oznakowanie zbiornika z gazem technicznym oprócz jej koloru jest niezwykle ważne dla kwestii związanych z bezpieczeństwem ich przewozu oraz użytkowania. Wszystkie z nich powinny w związku z tym mieć wybite znaki, które określają wytwórcę zbiornika, a także określają materiał z jakiego były wyprodukowane. Oprócz tego na butli przystosowanej do przechowywania gazów technicznych nie może także zabraknąć danych o: masie nienapełnionego zbiornika, możliwym do zastosowania ciśnieniu roboczym, normach spełnianych przez nią, dacie legalizacji, terminie wytworzenia..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności