Strona główna » Gazownia Krobia » Gazy techniczne Krobia

Gazy techniczne Krobia

W jaki sposób powinny być składowane zbiorniki z gazem technicznym?

Co do zasady gazy techniczne zaliczane są do gazów łatwopalnych, a czasem dodatkowo wybuchowych. Wobec tego muszą być one przechowywane w odpowiedni sposób i we właściwych warunkach. Pomieszczenia, w których są one składowane, powinny w związku z tym mieć dobrą cyrkulacje powietrza, a także odpowiednią temperaturę otoczenia nie wyższą niż 35 stopni Celsjusza. Same zbiorniki z gazem muszą być natomiast przechowywane ustawiane pionowo, tak aby ich zawór był skierowany ku górze. Nie powinny być one również przechowywane w pobliżu źródła ciepła.

Jakie jest zastosowanie gazów technicznych

Współcześnie gazy techniczne stosowane w różnorodnych branżach. Używane są one powszechnie między innymi do spawania, obróbki metali czy też wytwarzania atmosfery ochronnej. W branży związanej z produkcją żywności gazy techniczne umożliwiają na przykład wykonanie obróbki wstępnej produktów i przedłużanie ich trwałości. W wielu sytuacjach gazy techniczne są też wykorzystywane jako surowce energetyczne. Ilość ich zastosowań jest w związku z tym tak duża, że nie sposób sobie wyobrazić bez nich aktualny przemysł..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności