Strona główna » Gazownia Krasnystaw » Gazy techniczne Krasnystaw

Gazy techniczne Krasnystaw

Czy gazy techniczne są w 100% czyste?

Pomimo, że w sprzedaży znaleźć można gazy techniczne wyróżniające się dużą czystością, trzeba wiedzieć, że nie ma całkowicie pozbawionych zanieczyszczeń gazów. Prawie zawsze znaleźć można w nich bowiem mniejsze bądź większe ilości innych składników, jakie pochodzą z procesu produkcji i wypełniania zbiorników gazem. Do wskazywania czystości gazów technicznych używana jest w związku z tym klasa czystości, na bazie której powinny być one dobierane do określonych zastosowań.

Jak powinny być składowane butle z gazem technicznym?

Co do zasady gazy techniczne należą do gazów łatwopalnych, a wielu przypadkach dodatkowo wybuchowych. Wobec tego muszą być one składowane we właściwy sposób oraz we właściwych warunkach. Pomieszczenia, w których są one składowane, powinny w związku z tym mieć bardzo dobrą cyrkulacje powietrza, a także właściwą temperaturę otoczenia nie wyższą niż 35 stopni Celsjusza. Same zbiorniki z gazem muszą być z kolei przechowywane ustawiane w pozycji pionowej, tak by ich zawór był umieszczony w górę. Nie powinny być one także składowane w pobliżu źródła ciepła..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności