Strona główna » Gazownia Koźmin Wielkopolski » Gazy techniczne Koźmin Wielkopolski

Gazy techniczne Koźmin Wielkopolski

W jaki sposób bezpiecznie przewozić gazy techniczne?

Na ogół przewóz gazów technicznych mogą przeprowadzać jedynie odpowiednie przedsiębiorstwa, które stosują do tego odpowiednie samochody wyposażone w wentylację oraz gazoszczelną przegrodę, która odgradza fotel kierowcy od towaru. Wykorzystywany do użytku niekomercyjnego gaz techniczny może być jednak przewożony z użyciem aut osobowych. W takim przypadku trzeba jednak mieć na uwadze, aby butla z gazem: była ułożona w pozycji pionowej, zabezpieczona przed przewróceniem się w aucie, szczelnie zamknięta, dlatego trzeba przed jej transportem skontrolować zawory. Ponadto nie można też przewozić butli z gazem technicznym w bagażnikach.

Jakie wymagane oznaczenia muszą posiadać butle z gazem technicznym?

Odpowiednie oznakowanie butli z gazem technicznym poza jej kolorem jest bardzo ważne dla kwestii związanych z poprawnym wykonaniem ich transportu oraz użytkowania. Każde z nich muszą wobec tego mieć wybite znaki, które pozwalają zidentyfikować producenta zbiornika, a także wskazują materiał z jakiego są wytworzone. Oprócz tego na zbiorniku używanej do przechowywania gazów technicznych nie może również brakować informacji o: wadze pustego zbiornika, dopuszczalnym ciśnieniu roboczym, normach spełnianych przez nią, dacie legalizacji, terminie wyprodukowania..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności