Strona główna » Gazownia Koziegłowy » Gazy techniczne Koziegłowy

Gazy techniczne Koziegłowy

Jakie wymagane oznaczenia muszą posiadać zbiorniki z gazem technicznym?

Poprawne oznakowanie zbiornika z gazem technicznym oprócz jej koloru jest niezwykle ważne dla kwestii związanych z bezpieczeństwem ich przewozu oraz wykorzystywania. Każde z nich muszą wobec tego mieć wybite znaki, które określają wytwórcę butli, a także wskazują materiał z jakiego były wytworzone. Poza tym na butli stosowanej do przechowywania gazów technicznych nie może również brakować informacji o: wadze pozbawionego gazu zbiornika, możliwym do zastosowania ciśnieniu roboczym, normach spełnianych przez nią, dacie legalizacji, terminie wyprodukowania.

Charakterystyka gazu technicznego CO2

Dwutlenek węgla jest jednym z najczęściej używanych gazów technicznych, który w całkiem czystej postaci jest z kolei bezwonny, niepalny i bezbarwny. Używany jest on do między innymi wytwarzania żywności oraz gaśnic ppoż. W chłodnictwie pozwala on natomiast utrzymać odpowiednio niskie temperatury. Z zastosowaniem dwutlenku węgla produkowany jest również suchy lód. Gaz techniczny CO2 uzyskiwany jest w procesie wypalania węglanów czy też konwersji gazów..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności