Strona główna » Gazownia Kowalewo Pomorskie » Gazy techniczne Kowalewo Pomorskie

Gazy techniczne Kowalewo Pomorskie

Jak powinny być przechowywane butle z gazem technicznym?

Co do zasady gazy techniczne można zaliczyć do gazów łatwopalnych, a bardzo często również wybuchowych. W związku z tym muszą być one przechowywane we właściwy sposób i w odpowiednich warunkach. Miejsca, w których są one składowane, powinny w związku z tym posiadać właściwą cyrkulacje powietrza, a także odpowiednią temperaturę otoczenia nie nieprzekraczającą 35 stopni Celsjusza. Same zbiorniki z gazem powinny być z kolei przechowywane ustawiane w pozycji pionowej, tak by ich zawór był skierowany do góry. Nie mogą być one również przechowywane w niewielkiej odległości od źródła ciepła.

Zastosowanie gazów technicznych

Współcześnie gazy techniczne wykorzystywane w różnych branżach. Używane są one bardzo często na przykład do spawania, obróbki metali czy też tworzenia atmosfery ochronnej. W branży związanej z produkcją żywności gazy techniczne dają możliwość między innymi wykonanie obróbki wstępnej produktów i wydłużenie ich daty spożycia. W wielu przypadkach gazy techniczne są również wykorzystywane jako paliwo. Ilość możliwości ich użycia jest wobec tego tak ogromna, że ciężko sobie wyobrazić bez nich nowoczesny przemysł..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności