Strona główna » Gazownia Kórnik » Gazy techniczne Kórnik

Gazy techniczne Kórnik

W jaki sposób właściwie transportować gazy techniczne?

Ogólnie rzecz biorąc transport gazów technicznych mogą realizować jedynie odpowiednie przedsiębiorstwa, które wykorzystują do tego specjalne środki transportu posiadające wentylację i gazoszczelną przegrodę, która odgradza kabinę kierowcy od zbiorników. Stosowany do użytku niekomercyjnego gaz techniczny może być jednak transportowany z zastosowaniem samochodów osobowych. W takim przypadku należy natomiast mieć na uwadze, aby butla z gazem: była ułożona w pozycji pionowej, ochroniona przed przemieszczaniem się w pojeździe, szczelnie zamknięta, dlatego należy przed jej transportem sprawdzić zawory. Co więcej nie należy również przewozić zbiorników z gazem technicznym w bagażnikach.

Jakie wymagane oznaczenia powinny mieć zbiorniki z gazem technicznym?

Odpowiednie oznaczenie butli z gazem technicznym poza jej kolorem jest niezwykle istotne dla spraw związanych z poprawnym wykonaniem ich transportu i użytkowania. Wszystkie z nich powinny w związku z tym posiadać wybite znaki, które określają wytwórcę zbiornika, a także pozwalają zidentyfikować materiał z jakiego były wyprodukowane. Oprócz tego na zbiorniku wykorzystywanej do przechowywania gazów technicznych nie może również brakować danych o: wadze pozbawionego gazu zbiornika, możliwym do zastosowania ciśnieniu roboczym, normach spełnianych przez nią, dacie legalizacji, dacie wyprodukowania..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności