Strona główna » Gazownia Knyszyn » Gazy techniczne Knyszyn

Gazy techniczne Knyszyn

Co oznacza kolor butli w przypadku gazów technicznych?

wszystkie zbiorniki z gazem technicznym oznaczane są między innymi za pomocą specjalnych kolorów, które gwarantują szybką weryfikację ich zawartości, a tym samym metody postępowania z nią. Wobec tego z tym:odcień niebieski butli z białą obwódką na dole przystosowany jest dla tlenu, odcień szary butli z czerwoną górną częścią, przeznaczony jest dla wodoru, metanu i propanu, kolor zbiornika szary na dole i czarny u góry przeznaczony jest dla azotu, odcień butli szary na dole i żółty na górze dedykowany jest dla amoniaku, chloru i chlorowodoru w całości szary odcień zbiornika wskazuje dwutlenek węgla, w całości kasztanowy odcień butlioznacza acetylen, szary na dole i brązowy na górze odcień zbiornika przeznaczony jest dla helu, kolor szary na dole oraz brązowy na górze przeznaczony jest dla argonu.

Czy gazy techniczne są całkowicie czyste?

Choć w sprzedaży znajdują się gazy techniczne wyróżniające się wysoką czystością, należy wiedzieć, że nie ma w 100% czystych gazów. Niemal zawsze znaleźć można w nich bowiem określone ilości ubocznych składników, które są efektem procesu produkcji oraz wypełniania zbiorników gazem. Do wskazywania czystości gazów technicznych wykorzystywana jest wobec tego klasa czystości, na bazie jakiej powinny być one dobierane do danych zastosowań..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności