Strona główna » Gazownia Kluczbork » Gazy techniczne Kluczbork

Gazy techniczne Kluczbork

Jaki jest koszt zakupu gazu technicznego

Koszty zakupu gazu technicznego uzależnione są od wielu czynników. Wpływ na ceny ma przede wszystkim rodzaj gazu technicznego i to jaką wielkość ma butla, w którym jest on oferowany. Do najbardziej drogich gazów technicznych można wobec tego zaliczyć na przykład acetylen, hel oraz argon. Najtańszy jest natomiast tlen techniczny, dwutlenek węgla, azot. Cennik gazów technicznych wskazywany jest najczęściej dla dwóch jednostek miary kilogramów i metra sześciennego.

Jak powinny być składowane butle z gazem technicznym?

Najczęściej gazy techniczne zaliczane są do gazów łatwopalnych, a niekiedy dodatkowo wybuchowych. W związku z tym muszą być one przechowywane we właściwy sposób i w odpowiednich warunkach. Miejsca, w jakich są one składowane, muszą wobec tego mieć odpowiednią wentylację, a także odpowiednią temperaturę powietrza nie wyższą niż 35 stopni Celsjusza. Same pojemniki z gazem muszą być natomiast składowane ustawiane w pozycji pionowej, tak żeby ich zawór był skierowany do góry. Nie mogą być one także przechowywane w niewielkiej odległości od ciepła..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności