Strona główna » Gazownia Kłecko » Gazy techniczne Kłecko

Gazy techniczne Kłecko

Jakie wymagane oznaczenia powinny posiadać zbiorniki z gazem technicznym?

Właściwe oznaczenie zbiornika z gazem technicznym poza jej kolorem jest bardzo ważne dla kwestii związanych z poprawnym wykonaniem ich transportu oraz stosowania. Wszystkie z nich powinny wobec tego mieć wybite symbole, które pozwalają zidentyfikować producenta butli, a także pozwalają zidentyfikować materiał z jakiego zostały wyprodukowane. Dodatkowo na butli przeznaczonej do przechowywania gazów technicznych nie może także zabraknąć informacji o: masie nienapełnionego zbiornika, dopuszczalnym ciśnieniu roboczym, wymogach spełnianych przez nią, dacie legalizacji, dacie wyprodukowania.

Czy gazy techniczne są całkowicie pozbawione innych gazów?

Choć w sprzedaży znaleźć można gazy techniczne wyróżniające się wysoką czystością, należy wiedzieć, że nie ma w 100% pozbawionych zanieczyszczeń gazów. Prawie zawsze znaleźć można w nich bowiem mniejsze bądź większe ilości innych składników, które są efektem procesu produkcji i napełniania zbiorników gazem. Do określenia czystości gazów technicznych wykorzystywana jest w związku z tym klasa czystości, na bazie której powinny być one dobierane do danych zastosowań..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności