Strona główna » Gazownia Kcynia » Gazy techniczne Kcynia

Gazy techniczne Kcynia

W jaki sposób powinny być przechowywane butle z gazem technicznym?

Co do zasady gazy techniczne można zaliczyć do gazów łatwopalnych, a niekiedy także wybuchowych. W związku z tym muszą być one składowane w odpowiedni sposób i w odpowiednich warunkach. Pomieszczenia, w jakich są one przechowywane, powinny wobec tego posiadać dobrą cyrkulacje powietrza, a także odpowiednią temperaturę powietrza nie wyższą niż 35 stopni Celsjusza. Same butle z gazem muszą być natomiast składowane ustawiane w pozycji pionowej, tak aby ich zawór był umieszczony w górę. Nie mogą być one również składowane w niewielkiej odległości od źródła ciepła.

Czym jest gaz techniczny?

Gazy techniczne to gazy czy też ich mieszanki, które w postaci skroplonej oferowane są najczęściej w odpowiednich butlach. Przeznaczone są one do różnorodnych procesów przemysłowych. Gazy techniczne wykorzystywane są dodatkowo w medycynie, branży spożywczej, podczas badań naukowych. Większość z nas styka się z nimi prawie codziennie, nie zdając sobie jednak z tego sprawy. Gazy techniczne sprzedawane są wobec tego przez wiele różnorodnych przedsiębiorstw w naszym kraju..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności