Strona główna » Gazownia Kcynia » Dostawcy gazu Kcynia

Dostawcy gazu Kcynia

Od czego zależy wielkość rachunków za gaz?

Wysokość faktur za gaz w danym czasie rozliczeniowym uzależniona jest od wielu różnych czynników, z czego wyłącznie jednym z nich jest koszt 1 kWh gazu ziemnego zależna od taryfy, do jakiej przydzielony jest odbiorca. Oprócz tego do sumarycznych kosztów występujących na rachunku wliczane są również takie opłaty jak między innymi: opłata abonamentowa, która jest opłatą za wystawianie i dostarczanie rachunków oraz przygotowywanie rozliczeń, opłaty handlowe za sprzedaż gazu ziemnego, opłaty dystrybucyjne, które są opłatami dystrybutora paliwa gazowego, którym nie zawsze musi być jego sprzedawca. W związku z tym tak ważne jest to, aby przy zmianie dostawcy gazu zwrócić uwagę nie tylko na koszt paliwa gazowego, ale również wysokość dodatkowych opłat.

Czemu warto zmienić dostawcę paliwa gazowego do firmy?

Przedsiębiorstwa, które wykorzystują gaz do ogrzewania pomieszczeń lub procesów produkcyjnych aktualnie ponoszą niezwykle wysokie koszty związane z jego kupowaniem. Zmienienie dostawcy gazu na tańszego daje im natomiast możliwość zyskania oszczędności w wysokości nawet kilku tysięcy złotych przez 12 miesięcy. Poza tym zmieniając sprzedawcę paliwa gazowego do firm, mogą one także negocjować nowe, korzystniejsze warunki umowy lub zdecydować się na skorzystanie z innych usług oferowanych przez nowego dostawcę. Rozwiązanie to ma wobec tego same plusy. Natomiast w przypadku wyboru dostawcy paliwa gazowego z gwarancją ceny daje możliwość to dokładnie zaplanowanie budżetu firmy na okres trwania zawartej umowy..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności