Strona główna » Gazownia Kazimierza Wielka

Gazownia Kazimierza Wielka

Czy można wybrać taryfę paliwa gazowego?

W przypadku dostawy i dostarczania gazu ziemnego odbiorca nie może samodzielnie zmienić grupy taryfowej, na podstawie której rozliczane będzie jego zużycie. Jest onw związku z tym przypisywany do danej grupy taryfowej na podstawie rodzaju pobieranego paliwa gazowego, ilości zużywanego gazu ziemnego przez rok i tego, jak często będą wykonywane odczyty licznika. Jednocześnie odbiorca nie ma też wpływu na rodzaj dostarczanego do jego gospodarstwa domowego gazu ziemnego, zależy on bowiem od gazowni. Informacje na ten temat można z kolei znaleźć, odwiedzając stronę gazowni online.

Czym zajmuje się Polska Spółka Gazownictwa?

Polska Spółka Gazownictwa należy do spółek Grupy Kapitałowej PGNiG i jednocześnie Operatorem Systemu Dystrybucyjnego w Polsce. Jej funkcjonowanie opiera się w związku z tym na dostarczaniu paliwa gazowego siecią dystrybucyjną do klientów, a dodatkowo sieci innych sprzedawców gazu. PSG zajmuje się również konserwowaniem i remontami sieci gazowej i jej urządzeń, przeprowadzaniem pomiarów jakości gazu i jego ilości zużycia.

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności