Strona główna » Gazownia Karpacz » Gazy techniczne Karpacz

Gazy techniczne Karpacz

W jaki sposób powinny być przechowywane zbiorniki z gazem technicznym?

Co do zasady gazy techniczne zaliczane są do gazów łatwopalnych, a bardzo często dodatkowo wybuchowych. Wobec tego muszą być one przechowywane we właściwy sposób i w odpowiednich warunkach. Miejsca, w których są one składowane, muszą wobec tego mieć odpowiednią wentylację, a także odpowiednią temperaturę powietrza nie wyższą niż 35 stopni Celsjusza. Same zbiorniki z gazem muszą być z kolei przechowywane ustawiane pionowo, tak by ich zawór był skierowany ku górze. Nie mogą być one też przechowywane w niewielkiej odległości od ciepła.

Czym jest gaz techniczny?

Gazy techniczne to gazy albo ich mieszaniny, które w ciekłym stanie skupienia oferowane są zazwyczaj w specjalnych zbiornikach. Stosowane są one do różnych procesów produkcyjnych w branży przemysłowej. Gazy techniczne stosowane są dodatkowo w medycynie, produkcji spożywczej, w trakcie eksperymentów naukowych. Większość z nas spotyka się z nimi prawie codziennie, nie będąc tego świadomym. Gazy techniczne oferowane są wobec tego przez wiele różnorodnych przedsiębiorstw w Polsce..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności