Strona główna » Gazownia Karlino » Gazy techniczne Karlino

Gazy techniczne Karlino

Charakterystyka gazu technicznego — acetylen

Gaz techniczny acetylen posiada subtelnie wyczuwalny zapach, należy on też do gazów łatwopalnych i podatnych na wybuchy po wymieszaniu z powietrzem. Wykorzystywany jest on przede wszystkim w palnikach acetylenowo-tlenowych w trakcie cięcia metali i ich spawania. Gaz techniczny acetylen znajduje również bardzo duże zastosowanie w branży chemicznej między innymi do produkowania różnych tworzyw sztucznych.

Jakie obowiązkowe oznaczenia powinny posiadać butle z gazem technicznym?

Odpowiednie oznakowanie butli z gazem technicznym oprócz jej koloru jest bardzo istotne dla kwestii związanych z bezpieczeństwem ich transportu i wykorzystywania. Wszystkie z nich powinny wobec tego posiadać wybite symbole, które pozwalają zidentyfikować producenta zbiornika, a także pozwalają zidentyfikować materiał z jakiego są wytworzone. Poza tym na butli przeznaczonej do przechowywania gazów technicznych nie może również zabraknąć danych o: masie pustego zbiornika, dopuszczalnym ciśnieniu roboczym, wymogach spełnianych przez nią, dacie legalizacji, dacie wyprodukowania..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności