Strona główna » Gazownia Kamienna Góra » Gazy techniczne Kamienna Góra

Gazy techniczne Kamienna Góra

Czy gazy techniczne są w 100% pozbawione innych gazów?

Choć na rynku oferowane są gazy techniczne wyróżniające się wysoką czystością, trzeba pamiętać, że nie ma w stu procentach czystych gazów. Niemal zawsze znajdują się w nich bowiem niewielkie ilości ubocznych składników, jakie pochodzą z procesu produkcji oraz wypełniania butli gazem. Do określenia czystości gazów technicznych stosowana jest w związku z tym klasa czystości, według której powinny być one dobierane do danych zastosowań.

W jaki sposób powinny być składowane zbiorniki z gazem technicznym?

Zazwyczaj gazy techniczne zaliczane są do gazów łatwopalnych, a bardzo często dodatkowo wybuchowych. Wobec tego muszą być one składowane w odpowiedni sposób oraz w odpowiednich warunkach. Pomieszczenia, w jakich są one przechowywane, muszą w związku z tym mieć dobrą cyrkulacje powietrza, a także odpowiednią temperaturę powietrza nie większą niż 35 stopni Celsjusza. Same pojemniki z gazem powinny być natomiast przechowywane ustawiane w pozycji pionowej, tak aby ich zawór był umieszczony do góry. Nie powinny być one też przechowywane w pobliżu ciepła..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności