Strona główna » Gazownia Kamień Krajeński » Gazy techniczne Kamień Krajeński

Gazy techniczne Kamień Krajeński

Jakie konieczne oznakowania muszą posiadać zbiorniki z gazem technicznym?

Odpowiednie oznakowanie zbiornika z gazem technicznym oprócz jej koloru jest bardzo istotne dla spraw związanych z poprawnym wykonaniem ich transportu oraz stosowania. Każde z nich muszą w związku z tym mieć wybite symbole, które wskazują wytwórcę butli, a także określają materiał z jakiego są wyprodukowane. Poza tym na butli używanej do przechowywania gazów technicznych nie może także zabraknąć informacji o: wadze nienapełnionego zbiornika, dopuszczalnym ciśnieniu roboczym, wymogach spełnianych przez nią, terminie legalizacji, dacie wytworzenia.

Charakterystyka gazu technicznego CO2

CO2 jest jednym z najbardziej powszechnie wykorzystywanych gazów technicznych, który w całkowicie czystej formie jest natomiast bezzapachowy, niepalny oraz bezbarwny. Wykorzystywany jest on do na przykład wytwarzania żywności i gaśnic ppoż. W chłodnictwie umożliwia on z kolei utrzymywać odpowiednio niskie temperatury. Z użyciem CO2 produkowany jest też suchy lód. Gaz techniczny CO2 produkowany jest w procesie wypalania węglanów czy też przemiany gazów..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności