Strona główna » Gazownia Kałuszyn » Gazy techniczne Kałuszyn

Gazy techniczne Kałuszyn

Co oznacza barwa butli w przypadku gazów technicznych?

Wszelkie zbiorniki z gazem technicznym oznaczane są między innymi za pomocą właściwych barw, które gwarantują prostą weryfikację ich zawartości, a tym samym metody postępowania z nią. W związku z tym z tym:odcień niebieski zbiornika z białą obwódką na dole przystosowany jest dla tlenu, odcień szary zbiornika z czerwoną górną częścią, przeznaczony jest dla wodoru, metanu i propanu, kolor butli szary na dole i czarny u góry przeznaczony jest dla azotu, kolor butli szary na dole i żółty na górze przystosowany jest dla amoniaku, chloru i chlorowodoru w całości szary odcień butli wskazuje dwutlenek węgla, całkowicie kasztanowy kolor butliwskazuje acetylen, szary na dole i brązowy na górze kolor butli przeznaczony jest dla helu, kolor szary na dole i brązowy na górze dedykowany jest dla argonu.

Czy gazy techniczne są całkowicie czyste?

Pomimo, że na rynku znaleźć można gazy techniczne charakteryzujące się dużą czystością, należy wiedzieć, że nie ma całkowicie pozbawionych zanieczyszczeń gazów. Niemal zawsze znajdują się w nich bowiem szczątkowe ilości ubocznych składników, które pochodzą z procesu produkcji i wypełniania butli gazem. Do oznaczania czystości gazów technicznych używana jest w związku z tym klasa czystości, na bazie jakiej powinny być one dobierane do określonych zastosowań..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności