Strona główna » Gazownia Jordanów » Gazy techniczne Jordanów

Gazy techniczne Jordanów

Cechy charakterystyczne gazu technicznego — acetylen

Gaz techniczny acetylen ma lekko wyczuwalny zapach, należy on także do gazów łatwopalnych i podatnych na wybuchy po wymieszaniu z powietrzem. Wykorzystywany jest on głównie w palnikach acetylenowo-tlenowych w trakcie obróbki metali oraz ich spawania. Gaz techniczny acetylen znajduje też szerokie zastosowanie w branży chemicznej na przykład do wytwarzania różnych tworzyw sztucznych.

Co to jest gaz techniczny?

Gazy techniczne to gazy albo ich mieszanki, które w ciekłym stanie skupienia sprzedawane są najczęściej w odpowiednich zbiornikach. Przeznaczone są one do różnych procesów produkcyjnych w branży przemysłowej. Gazy techniczne wykorzystywane są też w medycynie, branży spożywczej, w trakcie eksperymentów naukowych. Wielu z nas spotyka się z nimi prawie codziennie, nie wiedząc o tym. Gazy techniczne oferowane są w związku z tym przez wiele różnorodnych przedsiębiorstw w naszym kraju..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności