Strona główna » Gazownia Jelcz-Laskowice » Gazy techniczne Jelcz-Laskowice

Gazy techniczne Jelcz-Laskowice

Cechy charakterystyczne gazu technicznego CO2

Dwutlenek węgla jest jednym z najbardziej powszechnie stosowanych gazów technicznych, który w całkowicie czystej postaci jest z kolei bezwonny, niepalny i bezbarwny. Stosowany jest on do na przykład produkowania żywności i gaśnic ppoż. W chłodnictwie pozwala on z kolei zachować odpowiednio niskie temperatury. Z wykorzystaniem CO2 produkowany jest także suchy lód. Gaz techniczny CO2 pozyskiwany jest w procesie wypalania węglanów albo przemiany gazów.

W jakich zbiornikach oferowany jest gaz techniczny?

Gazy techniczne, do jakich zalicza się na przykład wodór, acetylen, tlen i azot sprzedawane są i przechowywane w specjalistycznych zbiornikach w postaci butli wytwarzanych najczęściej ze stali czy też aluminium. Każda z nich z kolei ma zastosowany specjalny zawór. Ze względu na rodzaj umieszczonego w butli gazu technicznego mają one dodatkowo różnorodne kolory, pozwalające na bezproblemową identyfikację ich zawartości..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności