Strona główna » Gazownia Jelcz-Laskowice » Gaz płynny Jelcz-Laskowice

Gaz płynny Jelcz-Laskowice

Jaka jest wydajność grzewcza gazu płynnego?

Gaz płynny LPG zaliczany jest do jednych z lepszych paliw opałowych. Jego wartość grzewcza równa się około od 45 do 46 MJ/kg, czyli 25 MJ/l. W związku z tym w ciągu godziny ze spalania 1 kilograma gazu płynnego można wytworzyć 13 kWh energii cieplnej. Kwestia ta sprawia więc, że jest on powszechnie wykorzystywany do ogrzewania pomieszczeń za pomocą tradycyjnych lub kondensacyjnych kotłów centralnego ogrzewania oraz przygotowywania ciepłej wody użytkowej.

Na czym polega dzierżawa zbiornika na gaz płynny?

Jedną z dwóch możliwości montażu zbiornika na gaz płynny jest jego wydzierżawienie od sprzedawcy gazu. W takim przypadku zbiornik jest najczęściej dostarczany i montowany we wskazanym miejscu przez wybraną firmę. Koszty używania zbiornika to z kolei cena wydzierżawienia oraz napełniania. Trzeba jednak wiedzieć, że przy wyborze dzierżawy zbiornika na gaz trzeba liczyć się z wyższą ceną paliwa oraz brakiem możliwości wybrania sprzedawcy przez całkowity okres trwania umowy podpisywanej najczęściej na czas od 3 do 10 lat. Zaletą korzystania z dzierżawionego zbiornika na gaz płynny LPG jest natomiast to, że wszelkie jego badania i naprawy awarii są realizowane na koszt przedsiębiorstwa..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności