Strona główna » Gazownia Jaworzyna Śląska » Gazy techniczne Jaworzyna Śląska

Gazy techniczne Jaworzyna Śląska

Cechy charakterystyczne gazu technicznego — acetylen

Gaz techniczny acetylen posiada nieznacznie wyczuwalny zapach, zaliczany jest on dodatkowo do gazów łatwopalnych i skłonnych do wybuchania po wymieszaniu z powietrzem. Używany jest on przede wszystkim w palnikach acetylenowo-tlenowych podczas cięcia metali oraz ich spawania. Gaz techniczny acetylen znajduje dodatkowo szerokie zastosowanie w branży chemicznej między innymi do produkcji różnorodnych tworzyw sztucznych.

Czym jest gaz techniczny?

Gazy techniczne to gazy albo ich mieszaniny, które w ciekłym stanie skupienia oferowane są zazwyczaj w specjalnych zbiornikach. Przeznaczone są one do różnych procesów przemysłowych. Gazy techniczne wykorzystywane są dodatkowo w medycynie, branży spożywczej, w trakcie badań naukowych. Większość z nas styka się z nimi niemal każdego dnia, nie będąc tego świadomym. Gazy techniczne oferowane są w związku z tym przez wiele różnorodnych przedsiębiorstw w naszym kraju..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności