Strona główna » Gazownia Jaraczewo » Gazy techniczne Jaraczewo

Gazy techniczne Jaraczewo

Jakie konieczne oznakowania powinny posiadać zbiorniki z gazem technicznym?

Odpowiednie oznaczenie butli z gazem technicznym oprócz jej koloru jest niezwykle ważne dla kwestii związanych z bezpieczeństwem ich transportu i stosowania. Każde z nich muszą wobec tego posiadać wybite symbole, które wskazują wytwórcę zbiornika, a także pozwalają zidentyfikować materiał z jakiego są wytworzone. Poza tym na butli stosowanej do przechowywania gazów technicznych nie może też brakować informacji o: masie pustego zbiornika, dopuszczalnym ciśnieniu roboczym, wymogach spełnianych przez nią, terminie legalizacji, dacie wyprodukowania.

Charakterystyka gazu technicznego — hel

Gaz techniczny hel zaliczany jest do gazów szlachetnych, który w czystej postaci nie jest obecny praktycznie w środowisku naturalnym. W związku z tym z tym produkcja helu realizowane jest z wykorzystaniem gazu ziemnego, który go zawiera. Hel jest w pełni nietoksycznym, pozbawionym zapachu oraz bezsmakowym gazem. Wykorzystywany jest on na przykład jako gaz nośny w chromatografii gazowej, a także w przemyśle niskotemperaturowym. Najpopularniejsze zastosowanie helu to z kolei używanie go do wytwarzania butli tlenowych dla płetwonurków..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności