Strona główna » Gazownia Janowiec Wielkopolski » Gazy techniczne Janowiec Wielkopolski

Gazy techniczne Janowiec Wielkopolski

W jakich butlach sprzedawany jest gaz techniczny?

Gazy techniczne, do jakich zaliczane są na przykład wodór, acetylen, tlen i azot oferowane są i przechowywane w specjalistycznych zbiornikach w postaci butli wytwarzanych najczęściej ze stali czy też aluminium. Każda z nich natomiast wyposażona jest w specjalny zawór. W zależności od rodzaju umieszczonego w zbiorniku gazu technicznego mają one również różnorodne barwy, gwarantujące szybką identyfikację ich zawartości.

Przeznaczenie gazów technicznych

Aktualnie gazy techniczne wykorzystywane w różnorodnych branżach. Wykorzystywane są one najczęściej na przykład do spawania, przecinania metali czy też tworzenia atmosfery ochronnej. W branży produkującej żywność gazy techniczne zapewniają możliwość między innymi zrealizowanie obróbki wstępnej produktów oraz przedłużanie ich trwałości. W wielu przypadkach gazy techniczne są również stosowane jako surowce energetyczne. Ilość ich użycia jest wobec tego tak ogromna, że nie sposób sobie wyobrazić bez nich aktualny przemysł..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności