Strona główna » Gazownia Janów Lubelski » Gazy techniczne Janów Lubelski

Gazy techniczne Janów Lubelski

Cechy charakterystyczne gazu technicznego — hel

Gaz techniczny hel zaliczany jest do gazów szlachetnych, który w czystej formie nie istnieje niemal w naturalnym środowisku. W związku z tym z tym wytwarzanie helu odbywa się z zastosowanie gazu ziemnego, który go zawiera. Hel jest w pełni nietoksycznym, pozbawionym zapachu oraz bezsmakowym gazem. Używany jest on między innymi jako gaz nośny w chromatografii gazowej, a także w przemyśle niskotemperaturowym. Najpopularniejsze zastosowanie helu to natomiast wykorzystywanie go do wytwarzania butli tlenowych dla nurków.

Co oznacza barwa zbiornika w przypadku gazów technicznych?

wszystkie zbiorniki z gazem technicznym oznaczane są na przykład za pomocą specjalnych barw, które pozwalają prostą weryfikację ich zawartości, a tym samym metody postępowania z nią. Wobec tego z tym:kolor niebieski butli z białą obwódką na dole przystosowany jest dla tlenu, kolor szary zbiornika z czerwoną górną częścią, dedykowany jest dla wodoru, metanu i propanu, kolor zbiornika szary na dole i czarny u góry przeznaczony jest dla azotu, odcień butli szary na dole oraz żółty na górze przeznaczony jest dla amoniaku, chloru i chlorowodoru całkiem szary odcień butli wskazuje dwutlenek węgla, w całości kasztanowy kolor butlioznacza acetylen, szary na dole i brązowy na górze kolor butli dedykowany jest dla helu, kolor szary na dole oraz brązowy na górze przeznaczony jest dla argonu..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności