Strona główna » Gazownia Iłża » Gazy techniczne Iłża

Gazy techniczne Iłża

W jaki sposób powinny być składowane butle z gazem technicznym?

Zazwyczaj gazy techniczne można zaliczyć do gazów łatwopalnych, a czasem dodatkowo wybuchowych. W związku z tym muszą być one przechowywane we właściwy sposób oraz w odpowiednich warunkach. Pomieszczenia, w jakich są one przechowywane, powinny w związku z tym posiadać bardzo dobrą wentylację, a także właściwą temperaturę powietrza nie większą niż 35 stopni Celsjusza. Same pojemniki z gazem muszą być natomiast przechowywane ustawiane pionowo, tak aby ich zawór był skierowany ku górze. Nie powinny być one też składowane w pobliżu ciepła.

Co to jest gaz techniczny?

Gazy techniczne to gazy czy też ich mieszanki, które w postaci skroplonej oferowane są najczęściej w specjalnych butlach. Stosowane są one do różnych procesów produkcyjnych w branży przemysłowej. Gazy techniczne stosowane są także w medycynie, branży spożywczej, podczas badań naukowych. Większość z nas styka się z nimi niemal każdego dnia, nie będąc tego świadomym. Gazy techniczne sprzedawane są wobec tego przez wiele różnych firm w Polsce..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności