Strona główna » Gazownia Iłowa » Gazy techniczne Iłowa

Gazy techniczne Iłowa

W jakich butlach sprzedawany jest gaz techniczny?

Gazy techniczne, do których zalicza się między innymi wodór, acetylen, tlen i azot oferowane są i składowane w odpowiednich zbiornikach w postaci butli wytwarzanych najczęściej ze stali albo aluminium. Każda z nich z kolei ma zastosowany specjalny zawór. Ze względu na rodzaj umieszczonego w zbiorniku gazu technicznego mają one dodatkowo różne barwy, umożliwiające bezproblemową identyfikację ich zawartości.

Jakie jest zastosowanie gazów technicznych

Obecnie gazy techniczne stosowane w różnorodnych branżach. Wykorzystywane są one powszechnie między innymi do spawania, przecinania metali czy też wytwarzania atmosfery ochronnej. W branży związanej z produkcją żywności gazy techniczne dają możliwość na przykład zrealizowanie obróbki wstępnej produktów oraz przedłużanie ich trwałości. W wielu przypadkach gazy techniczne są również używane jako paliwo. Ilość możliwości ich użycia jest w związku z tym tak ogromna, że ciężko sobie wyobrazić bez nich współczesny przemysł..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności