Strona główna » Gazownia Gubin » Gazy techniczne Gubin

Gazy techniczne Gubin

Charakterystyka gazu technicznego CO2

Dwutlenek węgla jest jednym z najbardziej powszechnie stosowanych gazów technicznych, który w całkiem czystej postaci jest z kolei bezwonny, niepalny oraz bezbarwny. Wykorzystywany jest on do na przykład produkowania żywności i środków pożarniczych. W chłodnictwie pozwala on z kolei utrzymać odpowiednio niskie temperatury. Z użyciem dwutlenku węgla produkowany jest również suchy lód. Gaz techniczny CO2 pozyskiwany jest w procesie wypalania węglanów czy też przemiany gazów.

W jakich butlach oferowany jest gaz techniczny?

Gazy techniczne, do których zaliczane są między innymi wodór, acetylen, tlen i azot sprzedawane są i przechowywane we właściwych zbiornikach w postaci butli produkowanych najczęściej ze stali czy też aluminium. Każda z nich z kolei wyposażona jest w odpowiedni zawór. Ze względu na rodzaj znajdującego się w butli gazu technicznego mają one także różnorodne kolory, umożliwiające prostą identyfikację ich zawartości..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności