Strona główna » Gazownia Gryfów Śląski » Gazy techniczne Gryfów Śląski

Gazy techniczne Gryfów Śląski

Jak odpowiednio transportować gazy techniczne?

Najczęściej przewóz gazów technicznych mogą realizować wyłącznie odpowiednie przedsiębiorstwa, które stosują do tego specjalne środki transportu posiadające wentylację oraz gazoszczelną przegrodę, która odgradza kabinę kierowcy od zbiorników. Wykorzystywany do użytku niekomercyjnego gaz techniczny może być jednak transportowany z wykorzystaniem aut osobowych. W takiej sytuacji trzeba natomiast pamiętać o tym, aby butla z gazem: była przewożona pionowo, zabezpieczona przed przewróceniem się w samochodzie, właściwie zamknięta, dlatego należy przed jej transportem skontrolować zawory. Dodatkowo nie można również przewozić zbiorników z gazem technicznym w bagażnikach.

Jakie wymagane oznaczenia muszą posiadać butle z gazem technicznym?

Poprawne oznakowanie butli z gazem technicznym oprócz jej koloru jest bardzo ważne dla kwestii związanych z bezpieczeństwem ich przewozu oraz wykorzystywania. Wszystkie z nich powinny w związku z tym mieć wybite znaki, które określają producenta butli, a także pozwalają zidentyfikować materiał z jakiego były wykonane. Poza tym na butli używanej do przechowywania gazów technicznych nie może również brakować informacji o: wadze pozbawionego gazu zbiornika, możliwym do zastosowania ciśnieniu roboczym, wymogach spełnianych przez nią, dacie legalizacji, dacie wytworzenia..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności